Základy minimalistického bydlení

Minimalismus se stal určitým hitem posledních několika let. A je k tomu dobrý důvod. Minimalistické bydlení Vám přinese neskutečný klid na duši a zbaví Vás zbytečností, které nepotřebujete, pouze Vám zabírají místo a musíte se o ně starat a uklízet.
 schody u kuchyně
Zbavte se všech nepotřebných věcí
Základem minimalismu je neschraňovat nepotřebné věci. Důležité je tedy zamyslet se na tím, které věci potřebujete k životu a opravdu je pravidelně používáte. Projděte tedy celý svůj dům či byt a zbavte se všeho, co již nepotřebujete. K čemu jsou například prázdné flakony od parfémů, vyschlé laky na nehty nebo staré sešity s poznámkami ze střední nebo snad ještě ze základní školy? Ponechte si pouze věci, které pro Vás mají nesmírnou citovou hodnotu, nicméně vždy se zamyslete, jestli tato hodnota je skutečná, a jestli si jen nenalháváte, že pro Vás dané věci něco znamenají. Dalším důležitým krokem je dále nepotřebné věci neshromažďovat, nepořizovat a nekupovat. Neznamená to tedy jednou za rok vyházet harampádí, ale kontinuálně usilovat o to, aby se vůbec do Vašeho bytu nedostalo.
 kulatý stůl kanceláře
Minimalismus je životní styl, ne chvilkový rozmar
Pokud chcete žít minimalisticky a dát svému životu nový směr, neznamená to pouze vyházet staré a nepotřebné věci, ale změnit i svůj pohled na bydlení a celkově na život. Důležité je zamyslet se na tím, jaké věci k životu opravdu potřebujete. Neznamená to ale nedopřát si radosti, jako je nové oblečení nebo boty, případně i dekorace či nábytek to bytu, nesmí se Vám doma ale hromadit.
laptop u kytky
Dobré je také popřemýšlet o tom, jestli věci jsou právě to, co Vám přináší radost. Minimalismu se musíte věnovat neustále, neznamená to ale nic složitého. Ve skutečnosti je to strašně jednoduché. Stačí nepodřizovat svůj život věcem, které pro Vás nemají smysl a hodnotu. Ne nadarmo se říká „méně často znamená více“.