Úklid s pomocí citronu

Citron nabízí ideální způsoby, jak uklidit Vaši domácnost bez použití chemických prostředků. Nejen, že tedy bude Váš úklid ekologický, ale také ušetříte peníze za nákup drahých prostředků z reklam, které navíc velmi často vůbec nefungují.
 porcovaný citron
Citron můžete využít mnoha způsoby. Prvním z nich je účinné odstranění zápachu z lednice. Stačí rozkrojit citron, položit jej na malý talířek a uchovávat jej takto v lednici. Citron pohltí zápach z jídla, a navíc ledničku velmi jemně provoní citronovou vůní. Účinnost je způsobena kyselinou citronovou, která dokáže ničit některé bakterie, které způsobují právě onen zápach v lednici.
 
Další skvělou předností citronu je jeho účinnost proti vodnímu kameni. Citron tak můžete použít proti vodnímu kameni jak v kuchyni, tak v koupelně, nebo kdekoliv jinde. Skvělý je například k čištění varné konvice, stačí vymačkaný citron a s trochou vody nalít do konvice a nechat převařit. Budete překvapeni výsledkem. Stejně tak můžete citron použít na čištění vodních baterií, a to tak, že vymačkaný citron nalijete do rozprašovače a nastříkáte na znečištěná místa, necháte působit alespoň dvě hodiny a opláchnete vodou.
 
Citronová šťáva také čistí nerez. Určitě jste si všimli, že nerez po čase ztratí svůj přirozený lesk. Tento problém lze vyřešit buď tak, že nerez umyjete ve vodě s citronem v poměru jedna ku jedné. Popřípadě můžete citron nakrájet na plátky a přímo těmito plátky čistit nerez. Tento způsob je mnohem účinnější. Poté stačí nerezovou věc pouze opláchnout čistou vodou a vyleštit suchým hadříkem.
půlky citronu
Citronová šťáva má také nedocenitelné čistící a desinfekční účinky. Této přednosti můžete využít například při čistění kuchyňských prkének na krájení. Řada potravin při krájení pouští barvu, například mrkev nebo paprika. Nemluvě o tom, že v rýhách, které na prkénku způsobuje nůž se usazují bakterie. Ideální tedy je jednou za čas pokapat prkénko citronovou šťávou a nechat působit. Pro ještě lepší efekt můžete postižená místa navíc posypat jedlou sodou. Tuto směs nechte působit alespoň dvě hodiny, poté můžete buď opláchnout, nebo při velkém znečištění prkénko vyčistit jemným kartáčem a teprve poté opláchnout.
 
V neposlední řadě pak můžete citron použít k bělení prádla. Stačí do pračky přidat malý hrnek citronové šťávy. Přidanou hodnotou Vám pak bude odstranění nechtěného vodního kamene v pračce.