Na kolik vyjde prvňáček

Většina dětí se na vstup do školy těší, je to pro ně něco nového, pro děti něco velmi zásadního. Pro většinu rodičů také, ale většinou z finančních důvodů. Pokud už jste si tímhle maratonem prošli s prvním dítětem, a chytře jste některé nepoškozené věci „schovali“ pro dítě další, máte napůl vyhráno, pokud tohle budete podstupovat poprvé, čekají Vás nemalé výdaje.

Co všechno bude prvňáček potřebovat:

BATOH popř. AKTOVKA
Většině prvňáčků nejde až tolik o to, jak mu bude sedět, ale hlavně, aby byl/a co nejhezčí, nejlépe s motivem z nejnovější pohádky nebo nejnovějšího filmu. Vy byste ale měli dohlédnout především na to, aby ať už batoh nebo aktovka bude Vašemu dítěti „sedět“, je lepší při nákupu vzít dítě s sebou, i když byste ho tímto dárkem třeba rádi překvapili již k Vánocům. Dbejte na to, aby měl/a vyztužená záda, tělo Vašeho dítěte se stále formuje, měl by být lehký a zároven by měl unést dostatek věcí.
Počítejte s cenou zhruba od 450-1300 korun.

PENÁL
V penálu by mělo dítě mít pastelky, gumu, minimálně dvě tužky, ořezávátko a pero. V nabídce jsou vícepatrové vybavené penály, ty jsou pro prňáčka ale celkem zbytečné, nejlevněji Vás vyjde varianta jednopatrového penálu buď vybaveného základními potřebami, nebo potřeby koupit zvlášť.

Cena penálu se pohybuje od 100 do 500 korun, záleží samozřejmě na designu a zda už je vybavený, pokud není, cena vybavení bývá od 200 do 400 korun (vybavení mu opravdu postačí základní).

KUFŘÍK NA VÝTVARNOU VÝCHOVU
Vodovky, tempery, kelímky na vodu (většinou stačí 2), nůžky, lepidlo, ZÁSTĚRA, podložka,  štětce (jakou velikost se dozvíte od paní učitelky), to by měla být základní výbava kufříku „na výtvarku“.
Cena kufříku (je samozřejmě také odvislá od designu) se pohybuje od 100 do 400 korun, základní vybavení kufříku potom od 400 korun, tady bude cena postupně narůstat.

DESKY A SEŠITY
Jaké přesně desky a sešity bude Váš prvňáček potřebovat se dozvíte od paní učitelky, ostatně většina škol dává kompletní seznam. Jen s nimi počítejte už při nákupu batohu nebo aktovky, aby se tam rozměrově vešly i větší sešity a hlavně se nepomačkaly. Zároveň počítejte i s obaly na sešity, ty Vás u prvňáčka vyjdou zhruba do 100 korun.

VYBAVENÍ NA TĚLOCVIK
Počítejte s oblečením jak do tělocvičny, tak na ven, boty vyberte se světlou podrážkou, to ostatně budete mít zcela jistě zdůrazněno i v seznamu, který pro prvňáčka dostanete.

Přezůvky a sáček na přezůvky
To můžeme označit za „nejlevnější“ potřebu pro prvňáčka, obojí dohromady pořídíte do 300 korun.

Pokud se budete „držet při zemi“ vyjde Vás prvňáček zhruba na 2000 korun, rodiče, kteří chtějí a mohou svému prvňáčkovi pořídit „jen to nejlepší“ mohou počítat s částkou od 3000 korun výše, ale to je jen základ, pokud se Vaše dítě bude stravovat ve školní jídelně, připočtěte každý měsíc cenu za obědy, a postupem času se Vás začnou týkat školy v přírodě, výlety, návštěvy divadel….náklady budou stoupat.