Začněte konverzovat v angličtině.

Trápí vás strohá výuka angličtiny bez výsledku? Nejste v tom sami. Na školách nás už od mala učili základní fráze a gramatiku. S tímto přístupem to pokračovalo i na střední škole a dál. Ale když cestujete do zahraničí, nerozumíte ani slovu. Je to tím, že přirozená konverzace je něco úplně jiného než lekce angličtiny ve škole nebo na kurzu.

·         Co se s tím dá dělat? Nejlepší varianta je domluvit se s rodilým mluvčím a pravidelně se scházet a komunikovat. Pokud ve vašem okolí nikdo takový není, existuje mnoho internetových portálů, kde se snadno naleznete „mluvícího parťáka“.
 
·         Další možnost jak se zdokonalit a lépe si zapamatovat fráze je četba. Pokud spíš začínáte, nemusíte se obávat, existují knížky ve zjednodušené angličtině, anebo sáhněte po pohádce pro děti. Postupně si pak vybírejte vyšší úroveň, až se propracujete k originálům.
 
·         Váš velký pomocník může být také portál ororo.tv. Jedná se o webové stránky, které nabízí shlédnutí seriálů a vybraných filmů v originále s anglickými titulky. Nemusíte tak plýtvat svým časem stahováním filmů s titulky a podobně, vše můžete sledovat online. Pokud nejste zaregistrovaní, můžete každý den volně sledovat hodinu a půl jakýkoliv seriál. Máte na výběr ze seriálů, které určitě znáte i z češtiny jako jsou Simpsonovi, Gilmorova děvčata a podobně. Můžete však sledovat i úplné novinky, které v češtině nejsou dostupné. Volit také můžete podle britské angličtiny nebo té americké, je to pouze na vás. Jako doplnění k filmům a seriálům jsou také oblíbené výukové kurzy.

Jedná se o krátká videa s lektory, kteří se zaměřují na prohloubení konkrétní oblasti. Video si můžete kdykoliv zastavit, je dobré si tak občas poslechnout celou větu a snažit se ji zopakovat. Tímto způsobem si nejen angličtinu naposloucháte, ale učíte se i výslovnost a lépe si tak vše zapamatujete.
 
Naučit se plynule mluvit není snadné, existují ale varianty jak výuku zpříjemnit a hlavně zefektivnit.