Virtuální sídla jsou in

Nevíte kde si dát sídlo svého podnikání a slyšeli jste, že existuje virtuální sídlo. Chcete vědět o co se vlastně jedná a jaké jsou podmínky?

Určitě víte, že pokud si založíte živnost ať už jako fyzická osoba podnikající nebo jako právnická osoba, vždy je potřeba uvést místo podnikání nebo sídlo. U fyzických osob podnikajících je to většinou místo, kde bydlí. Což někdy může dost velký problém, pokud nebydlí ve svém bytě nebo domě. Pokud totiž bydlíte v pronájmu je potřeba si takové místo podnikání vyřešit z pronajímatelem bytu. Ten většinou Vám žádost schválí anebo zamítne. A pokud Vám ji schválí bude po Vás určitě za tuto možnost vyžadovat nějaký nemalý finanční obnos.

virtualita

Možností jsou virtuální sídla. O co vlastně jde? Jedná se většinou o velkou administrativní budovu, kde si za nějaký měsíční obnos můžete mít sídlo. Ale to není vše. Výhoda je také v to, že ve službě můžete mít zahrnutou sekretářku, která Vám přebírá poštu, vyřizuje telefony a mnoho dalších věcí. Také pokud budete potřebovat nějakou firemní poradu nebo obchodní schůzku nabízí tyto budovy i tuto možnost.

Kde hledat virtuální sídla?

Není to vůbec nic složitého. Takové virtuální sídla jsou většinou ve velkých městech na velmi lukrativních místech. Takže stačí si jen vybrat a dohodnout si podmínky. Stačí tedy na webu napsat virtuální sídlo a město. A určitě Vás zajímá cena. Ta se pohybuje od 99 Kč po několik stovek za měsíc.

virtuální sídla

Je to zákonné?

Ano je a zákon to nezakazuje tudíž se nemusíte obávat. Jen je potřeba, aby takové místo bylo řádně označeno. Jinak tam hrozí sto tisícové pokuty.

Má virtuální sídlo nějaké nevýhody?

Jediná nevýhoda může spočívat v nespolehlivosti vlastníka virtuálních sídel, který neplní předem dohodnuté služby anebo třeba Vám posílá vaše dopisy pozdě. Další nevýhody nebyly shledány a virtuální sídla se s oblibou využívají.