Tenis je sport pro každého

Tenis patří dlouhodobě k velmi oblíbeným sportům, a to jak na profesionální, tak i amatérské úrovni. A jak je to s raketou na tenis? Jak s výběrem?

Tenisu se jinak říká bílý sport, a to dle bílého oblečení, které je povinnost mít, pokud tenista nebo tenistka hraje na Wimbledonu. Tento tenisový závod patří mezi svátky tenisu a je k němu tak i přistupováno. S tenisem může začít každý. A je jedno, jestli jsou mu 3 roky nebo třeba 50 let. Díky tomuto sportu nejen přijdete ke skvělé fyzičce, ale máte možnost si zahrát s přáteli a strávit tak skvělý den. Samozřejmě pokud máte dítě můžete ho zkusit dát na profesionální tenis. Nicméně ať už na profesionální nebo amatérské úrovni je potřeba mít koupenou kvalitní tenisovou raketu ať má tenis nějakou úroveň. Díky tomu můžete začít kvalitní hru, která Vás bude bavit.

tenis

Výběr rakety na tenis

Při výběru rakety na tenis je třeba dbát na pár pravidel. Určitě je důležité vybírat raketu dle pohlaví a také věku. Jinou raketu totiž bude mít dítě a jinou zase pro změnu žena. Dítě má menší raketu, lehkou, lehčí raketu by měla mít i žena. Pánové samozřejmě mívají rakety těžší. I rukojeť má své vlastní specifika. K raketám se kupují i omotávky. Výplet rakety má také své důležité parametry, protože díky němu se Vám zpět odrazí míček.

tenisová raketa

Kde koupit kvalitní raketu?

Pokud chodíte například na tréninky k trenérovi určitě Vám rád poradí osvědčenou firmu, kde kvalitní raketu koupit. Raketu je možné zakoupit v tenisových specializovaných obchodech, kde Vám velmi rádi poradí a nechají vyzkoušet různé druhy raket. Dále je možné tenisovou raketu koupit ve sportovních potřebách. Pokud nechcete chodit po různých obchodech můžete si tenisovou raketu koupit i na e-shopu. Při nákupu online si dávejte pozor, na jakém e-shopu kupujete. Měl by být prověřený a mít kladné recenze. Ne totiž všechny e-shopy jsou poctivé.