Několik typů, jak ušetřit v domácnosti

Určitě jste se již někdy na konci měsíce podivili nad svým bankovním kontem, množstvím výdajů a složenek. Pravděpodobně nejvíc nákladů padlo právě na věci související s Vaším bydlením, ale to je dobrá zpráva, protože zrovna to se dá dobře kontrolovat a při troše času navíc se dají našetřit nemalé finance.

osvětlení

1.       Zhasínat prosím

 Ohledně rozsvícených/zhasnutých světel si asi každý vyslechl ještě v období dětských let, možná právě proto ale zapátrejte v mysli a oživte tento starý „zvyk“, že by se mělo svítit co nejméně. Investujte do opravdu kvalitních úsporných žárovek a nenechávejte zbytečně svítit, pokud to nepotřebujete. Ročně Vás totiž tato nešetrnost může stát až 5 tisíc korun! A to už je docela závratná částka, ne?

2.       Kuchyně od A do Z

 V kuchyni se dá ušetřit víc než dost, začněte se změnou samotného nakupování. Mějte přehled o tom, co chcete vařit/jíst v následujícím období a napište si seznam, podle kterého striktně v obchodě pojedete. Pokud se budete držet seznamu, nestane se Vám, že nakoupíte buď to, co nepotřebujete, anebo nespotřebujete. Jestliže navíc budete nakupovat ve slevách, které budou výhodné, opět se může jednat o stovky korun měsíčně.