Několik typů, jak ušetřit v domácnosti

Určitě jste se již někdy na konci měsíce podivili nad svým bankovním kontem, množstvím výdajů a složenek. Pravděpodobně nejvíc nákladů padlo právě na věci související s Vaším bydlením, ale to je dobrá zpráva, protože zrovna to se dá dobře kontrolovat a při troše času navíc se dají našetřit nemalé finance.

osvětlení

1.       Zhasínat prosím

 Ohledně rozsvícených/zhasnutých světel si asi každý vyslechl ještě v období dětských let, možná právě proto ale zapátrejte v mysli a oživte tento starý „zvyk“, že by se mělo svítit co nejméně. Investujte do opravdu kvalitních úsporných žárovek a nenechávejte zbytečně svítit, pokud to nepotřebujete. Ročně Vás totiž tato nešetrnost může stát až 5 tisíc korun! A to už je docela závratná částka, ne?

2.       Kuchyně od A do Z

 V kuchyni se dá ušetřit víc než dost, začněte se změnou samotného nakupování. Mějte přehled o tom, co chcete vařit/jíst v následujícím období a napište si seznam, podle kterého striktně v obchodě pojedete. Pokud se budete držet seznamu, nestane se Vám, že nakoupíte buď to, co nepotřebujete, anebo nespotřebujete. Jestliže navíc budete nakupovat ve slevách, které budou výhodné, opět se může jednat o stovky korun měsíčně.

 Z čehož plyne věc druhá – pokud je to možno, připravujte si jídlo sami. Zabere to čas, ale ušetří nemalé peníze. Pokud jste velmi častým návštěvníkem restaurace, nedivte se, kolik peněz jste tam schopný zanechat.
 Špatná počáteční investice není ani do úsporných spotřebičů, které v ledničce máte. Tyto spotřebiče jsou v zásuvce nonstop, proto se u nich vyplatí šetřit ještě víc. Dalšími skvělými pomocníky v šetření jsou hrnce, které rozvádí teplo efektivně, indukční varná deska (zde si ale na začátku doopravdy připlatíte) či prostě a jenom způsob, jakým jídlo připravujete.

oheň

3.       Tarify

 Samozřejmě v tom musíte umět chodit, ale pokud se orientujete v nabídce, nic pro Vás už nebude výhodnější. Uvažujte nad tarifem, který máte měsíčně např. na mobil – využíváte vše, co nabízí? Nemá konkurence na obdobné úrovni něco lepšího? Navíc k tomu rovnou můžete zkusit místo auta jet MHD, která nabízí různé měsíční jízdné apod.