Studium v zahraničí?

Studium v zahraničí pro studenty středních i vysokých má několik nesporných výhod. Zaprvé, jak již bylo zmíněno, je to nesporný přínos, co se týče studia jazyků, ale i co se týče studia obecně (seznámení s novou kulturou, jiným systémem školství…). Mnoho bývalých studentů také potvrzuje, že se v zahraničí stali mnohem soběstačnějšími a více rozhodnými. Navíc v životopisu uchazeče o pracovní místo může takováto věc rozhodnout ve Váš prospěch. Proč to tedy nezkusit?
veselé absolventky
Dálka
V případě, že student ještě není plnoletý, mohly by se u jeho rodičů projevit obavy o jeho bezpečí v cizině. Takové obavy jsou pochopitelné, zvláště pokud se jedná o první pobyt dítěte tak daleko od domova. Přesto jsou ale neopodstatněné. V rámci ověřených programů, jejichž stránky můžete najít na internetu, je dětem po domluvě a přijmutí (také s podporou pracovníků) zajištěno umístění na zvolené škole. Dle dostupných informací o studentovi je vybrána ověřená a vhodná hostitelská rodina. Vše je i nadále kontrolováno agenturou zabývající se příslušnou problematikou. Je tedy zajištěno co nejvyšší pohodlí a nejlepší zázemí pro všechny zákazníky.
Peníze
Ano – peníze by mohli být problémem. Některá studia v zahraničí jsou finančně náročnější než jiná, ale existují i velice výhodné nabídky. U vysokých škol např. v Británii, které jsou placené, je klidně možno získat stipendium, které Vám bude poskytnuto. V uvedené smlouvě pak jsou podmínky, jak budete toto stipendium splácet – a ty jsou více než výhodné. Platí tady totiž pravidlo, že splácení po Vás bude vyžadováno až po vychození školy (tedy během docházky si s tím nemusíte lámat hlavu) a pouze v případě dosáhnutí určité platové hranice (kolem 30 tisíc – školy se mohou lišit). Ve chvíli, kdy nedosáhnete na plat, dejme tomu, nad 30 tisíc, nikdo po Vás nebude splácení vyžadovat. Toto pravidlo je zavedeno také v souladu s prestiží škol či univerzit, které předpokládají, že jsou Vám schopny poskytnout takové vzdělání, že nad plat 30 tisíc určitě dosáhnete.
školní knihy
Nabídky zemí
Jaké státy jsou nejčastěji nabízené? Seznam nejčastějších z nich Vás jistě nepřekvapí. Jsou to: Spojené království, Francie, Německo, Rakousko či USA. Pro podrobnější nabídku se vyplatí najít konkrétní agenturu, pod jejíž záštitou byste eventuálně do zahraničí cestovali. Systém nabídek i informací je velice propracovaný a přínosný pro lepší rozhodování.