Kouzelná Brazílie

Když se řekne Brazílie, většina lidí si vybaví jeho největší a nejznámější město, Sao Paulo a také Rio de Janeiro, možná brazilskou kávu, nejspíš také písečnou pláž Copacabana, která je plná turistů po většinu roku, a také sochu Krista Vykupitele. Jaká jsou největší lákadla Brazílie?
panoráma města v Brazílii
1. Socha Krista Vykupitele
Nachází se na kopci Corcovado a tyčí se nad městem Rio de Janeiro ve své třicetimetrové výšce už od roku 1931. Jeho základní kámen byl postaven již o deset let dříve. Celá stavba stála celkem čtvrt milionu dolarů a byla zaplacena převážně z veřejných sbírek, dary od věřících a patronů města. Tato stavba byla před osmi lety zařazena do seznamu sedmi novodobých divů světa. Převážně kvůli této památce navštíví Rio de Janeiro téměř tři miliony turistů ročně.

2. Pláž Copacabana
Je dlouhá čtyři kilometry a patří městu Rio de Janeiro. Společně s některými dalšími přírodními památkami figuruje tato pláž v seznamu chráněných oblastí světového dědictví programu UNESCO.

3. Avenue Paulista
Jedná se o nejznámější brazilský bulvár, který najdeme v Sao Paulu. Je to jedna z největších alejí na světě, kde se nachází finanční a obchodní centra. Jedná se o obdobu Fifth Avenue v americkém New Yorku.
kristus socha
4. Park Lencóis Maranhenses
To je národní park při pobřeží Atlantského oceánu, který je plný nadýchaných bílých písečných dun, jež obklopují pohádkové laguny, které vypadají jako digitálně upravené. Park je rozsáhlý a během různých ročních období se proměňuje. Zatímco v období sucha je park nehostinnou pouští, kde vládne pouze vítr a písek, což má za výsledek nádherné duny, jež tvoří na povrchu obrazce, v období dešťů se v prohlubních a na dně dun tvoří laguny, které jsou plné křišťálově čisté vody.

· Kdy do parku vyrazit?
Nejlépe uděláte, když zvolíte červenec nebo srpen. Přívalové deště už jsou pryč a sucho ještě není takové, aby v zemi panovala odporná horka. Avšak teplé počasí v srpnu přímo nabádá k tomu, abyste se v krásné třpytivé čisté vodě lagun vykoupali – to samozřejmě můžete, avšak většinou není voda v těchto lagunách příliš hluboká.