Bydlení s psími mazlíčky

Pokud si pořídíte štěně, musíte počítat s tím, že nejenže rádo sem tam něco rozkouše, nebo udělá loužičku na nevhodném místě, je také potřeba dát mu přísný režim, díky kterému se z něho stane vychovaný a poslušný pes. Soužití s takovým pejskem pak předčí všechny těžkosti.

Psi se dožívají okolo 13 let, takže nám budou dělat společnost vcelku dlouhou dobu.
štěně v misce
Dobrá zpráva pro chovatele pejsků! Vědci nyní přišli na to, že psi rozumí lidské řeči. Důležité je slova správně vyslovovat, pejsek si tak docela dobře získá obsáhlý slovník k porozumění lidské řeči. Němé tváře jsou tedy schopni mít představu o tom, co zvuky konkrétních slov mohou znamenat.

Psy nejenže rozumí tomu, co říkáme, ale tyto informace dokážou spojit v jeden celek, stejně jako to dělají lidé. Je jen potřeba se jim od prvopočátku dostatečně věnovat. A tím není myšleno naučit psa pár striktních povelů, nýbrž mluvit na ně jako na malé děti. Jedině tak se pejsek naučí chápat význam celé řady slov.

Pokud však chceme, aby pes reagoval na náš hlas, je potřeba ho nejprve oslovit jménem. To pro něj znamená jakýsi signál, že se ho budou následující slova týkat.
štěňata rotvajlera
Zrovna tak by se měli chovatelé naučit rozumět svému psovi.Psí řeči není vůbec těžké porozumět, stačí jen trochu chtít. Každý správný chovatel jistě ví, že jeho pejsek umí vyjádřit svou náladu, touhu, názor i citové rozpoložení vydáváním zvuků a pohybem svého těla. Pokud tedy budeme svému mazlíčkovi věnovat správnou pozornost, budeme sledovat výraz jeho očí a poslouchat zvuky, které vydává, budeme si brzy umět jeho řeč přeložit.

Pes nejenže se naučí chápat, co mu jeho páníček chce říct, navíc dokáže rozpoznat duševní rozpoložení člověka, a dokonce mu v krizi podá pomocnou tlapku. Proto se o svého zvířecího kamaráda starejte, jak nejlépe umíte, vždyť on vám to nejednou rád oplatí. Ne nadarmo se přeci říká, že pes je nejlepší přítel člověka.