Ke klíčení semínek nepotřebujete ani kousek půdy

Je vám líto, že nevlastníte ani kousek půdy? Chtěli byste si vypěstovat vlastní úrodu, ale nedaří se vám sehnat ani malou zahrádku v zahrádkové osadě? A k tomu ke všemu nemáte ani balkón, kam byste si postavili truhlíky?
Tak tomu se říká smůla. Ale nevěšte hlavu, stále není nic ztraceno. Vždyť když se pustíte do klíčení semínek, tak si můžete zajistit bohatý přísun vitamínů bez zbytečné námahy, ale v tom nejlépe stravitelném stavu.maková semínka ve sklenici.jpg
A rozhodně se nemusíte bát, že byste byli o něco ochuzeni, ba naopak. Svou úrodu vypěstujete od semínka až po konečný produkt. A nebude vám vadit ani nedostatek místa, protože klíčky rostlin můžete pěstovat i na několika centimetrech čtverečních na okenním parapetu. A tolik prostoru u sebe v bytě najde opravdu každý.
Existuje opravdu široká paleta semínek, která můžete pro klíčení využít. Vybírat lze z desítek druhů semen rostlin, která se od sebe ve výsledku liší velikostí, chutí i barvou klíčků. Jakmile začnete ochutnávat, určitě mezi nimi objevíte své favority.
K velice oblíbeným, a velice chutným výhonkům patří sójové klíčky od nakliceno. Jsou velké, šťavnaté a výživově velmi hodnotné. Můžete je chroupat jen tak, přidávat do různých jídel i do salátů, anebo je dokonce můžete naložit do sladkokyselého nálevu. Jsou nanejvýš vhodné do asijských pokrmů, ale jistě je oceníte i v bagetách anebo jako zajímavou přílohu na talíři.slunečnicová semena.jpg
Naopak ti, kteří dávají přednost jemným pikantním chutím, ocení spíše řeřichu nebo ředkvičku, milovníci sladkých chutí si zamilují slunečnicové výhonky.
Zkrátka, pokud jde o mladé výhonky rostlin, tak je stále co objevovat.
A k tomu, abyste tento svět mohli dokonale probádat, vám bude stačit pouze speciální sklenice anebo miska na klíčení semínek, protože s nimi bude celá činnost maximálně rychlá a příjemná. Doma nezaberou mnoho místa a vaše semínka se v nich budou mít jako v bavlnce.