Jaké barvy použít na vymalování místností?

Můžete si říct, že na barvě stěny absolutně nezáleží, ovšem opak je pravdou. Každá barva má své vlastní kouzlo a každá také působí na člověka rozdílně. Zatímco teplé barvy vyzařují energii, sebejistotu, vášeň a jakousi divokost, studené barvy evokují klid, umírněnost, chlad a vyrovnanost. Je tedy velice důležité přizpůsobit barvy svého bytu, abyste se v něm cítili příjemně.

vizualizace obývacího pokoje
Obývací pokoj

V obývacím pokoji se nám naskytuje spousta možností, neboť bývá zpravidla největším pokojem v bytě, tudíž je zde dostatek světla a otevřeného prostoru, díky čemuž není problém použít tmavší barvy jako je tmavě modrá, červená, či fialová. Na druhou stranu můžeme obývák vymalovat také světlými barvami (žlutou, oranžovou…) které oku lahodí a máte-li obývací pokoj menších rozměrů, krásně jej opticky zvětší a prosvětlí.

Kuchyň a jídelna

Dvěma barvami, které se do kuchyně hodí nejvíce, jsou oranžová, díky své schopnosti místnost prozářit a prosvětlit, a modrá, jež působí vzdušně a lehce.

Koupelna

Do koupelny volíme barvy evokující spokojenost a relaxaci, ale přitom nepůsobící rušivým dojmem. Takovému popisu nejlépe odpovídá modrá, popřípadě bílá barva, která je samozřejmě neutrální a hodí se absolutně všude.

vizualizace kuchyně
Ložnice a dětský pokoj

Jedná se o místnosti určené ke spánku, je tedy třeba zvolit uklidňující barvu, kterou můžeme najít jak v barvách teplých (oranžová, žlutá nebo originální hnědá, která je velice příjemnou alternativou), tak v barvách studených (ideálně se hodí modrá, která je znakem rozjímavosti, případně zelená, o níž jsem již mluvila dříve.
Černá barva se nedoporučuje jako samostatný prvek, je přípustná pouze v kombinaci s jinou, méně agresivní barvou. Působí depresivně a zmenšuje prostor. Je to tedy naprosto nevhodný kandidát pro jakoukoliv místnost
Podtrženo, sečteno – barvy jsou důležitou součástí našich životů a čas ovlivňují naši náladu, aniž bychom o tom věděli. Volte proto pečlivě, aby se Vaše bydlení stalo příjemným a útulným místem.