Čím po návratu do školy povzbudit svůj mozek?

Zejména středoškoláci a vysokoškoláci se neustále potýkají s nároky na přípravu, na zvládnutí velkého objemu učiva a stresující termíny. Po uplynulých prázdninách se zdá, že hardware je totálně smazaný. Je sice teprve září a zkouškové období nebo konec pololetí je ještě v nedohlednu. Právě nyní je však vhodná doba zvážit užívání přírodních povzbuzovačů mozku. Nedá se totiž očekávat zázrak na počkání, a proto je vhodné většinu z nich užívat dlouhodobě, aby se kýžený výsledek nakonec dostavil.
Které „chytré drogy“ jsou tedy vhodné pro povzbuzení mozkové činnosti, lepší paměť a soustředění?
učení na stromě

Lecitin – nejčastěji je vyráběn ze sójových bobů, má široké využití v potravinářství. Proč však pro učení? Podporuje mozkovou činnost a také činnost nervové soustavy. Lze jej sehnat v podobě tobolek běžně v každé lékárně.
Guarana – vyráběna z jihoamerické rostliny. Její přínos je zejména ve velkém obsahu přírodního kofeinu – povzbuzuje tedy organismus a pomáhá proti únavě. Běžně rovněž k sehnání v tabletách v lékárně nebo prodejnách zdravé výživy.
kapsle s pixlou
Ginko Biloba – neboli jinan dvoulaločný – to je název stromu, jehož listy se zpracovávají na čaj, nebo tablety. Pomáhá zásobovat mozek kyslíkem, podporuje správnou funkci nervové soustavy, užívá se také při depresi nebo vysokém krevnímu tlaku.
Brahmi – přípravek rostlinného původu, který se k nám dostal spolu s východní medicínou. Jeho účinky mají pozitivní vliv na tvůrčí myšlení, všechny druhy paměti a celkovou schopnost učit se. Prodává se také v tabletách.
 učení s kávou
Kromě výše uvedených přírodních preparátů je při odstranění únavy a povzbuzení mozku vhodný například kofein a tein v podobě kávy a čaje, nebo čokoláda. Hojně konzumované jsou také energetické nápoje.
U posledně jmenovaných však nelze čekat účinek dlouhodobý, jelikož působení je krátkodobé a navíc po vyprchání látky z těla dochází k poklesu energie a k únavě. Jako akutní řešení noci strávené nad učivem jsou však také občas použitelné.
Všechny zmiňované doplňky stravy je vhodné konzumovat s ohledem na zdravotní stav a doporučení výrobců o dávkování a možnostech užití.