Domov ve stylu vintage

Vintage znamená v překladu starý a v tomto směru jde o skloubení právě starého stylu s moderními prvky. To znamená, že se nemusíte zbavovat starého nábytku, ale zároveň to u vás nebude vypadat jako na zámku. A právě tímto spojením dosáhnete příjemné a hřejivé atmosféry, kterou si rychle oblíbíte. Musíte ovšem dbát na to, aby byly vámi vybrané vintage kousky ze stejného období, jinak vám doma vznikne nepřehledný mišmaš. Také pamatujte na úsloví, že méně je více, aby to u vás doma nevypadalo jako v bazaru.
výzdoba na krbu

Zvolte správnou barevnost

Základní barvy stěn by měly být jemné a neutrální. Používejte tedy bílou, béžovou, světle šedou a pastelové barvy, na příklad mentolovou nebo jemně tyrkysovou. Můžete zvolit i tapety s jemným vzorkem, pro navození dobové atmosféry. Podobnou barevnou škálu volte i pro hlavní nábytek, budou se vám potom lépe kombinovat doplňky a interiér nebude působit přeplácaně.

Jeden hlavní kus

Celý interiér soustřeďte kolem jednoho hlavního kusu vyrobeného z kvalitních materiálů, v obýváku to může být stará pohovka, v ložnici postel. K tomu doladíte drobnější nábytek, a to i v moderním stylu. Obvyklé materiály jsou dřevo a kov, doplněné vzorovanými tkaninami. Dřevěné kousky se buď ponechají v původním vzhledu, nebo se přetřou na světlé odstíny. Soustřeďte se na kvalitu výrobků a pamatujte, že občas je výhodnější si pořídit moderní kopii starého nábytku.
starožitnosti v obýváku

Dotvořte to doplňky

Zde se vám otevírá mnoho možností. Do dobových rámů můžete zasadit staré rodinné fotografie, v kuchyni si vystavit babiččino staré nádobí a do knihovny vystavit staré knihy po dědečkovi. Dejte si ale pozor na přeplácanost, aby nezanikly detaily, na kterých tento styl stojí. Doporučujeme nekombinovat časová období, protože tím pouze navodíte dojem vetešnictví. Nezapomínejte ani na textilní doplňky. Barevné polštářky s květinovými motivy, nebo dlouhé splývavé závěsy perfektně doladí váš vintage interiér a poskytnou dojem pohodlného domova.
Vintage stylem se dají zařídit všechny místnosti vašeho domova, j možné ho i kombinovat s moderními prvky a vytvoříte si tak naprosto originální domov, plný vzpomínek na staré časy, ale zároveň držící se posledních trendů.