Jak ušetřit při výběru půjčky?


Jsou lidé, kteří si berou půjčky skoro na všechno. Naopak jsou lidé, kteří se ne vlastní vinou dostali do těžké finanční situace a nezbývá jim nic jiného než si půjčku zkrátka vzít. Člověk často nepřemýšlí nad tím, jestli může nějaké finance ušetřit, ale je rád, že půjčku vůbec dostane. Nicméně je několik možností, jak si zvolit půjčku, která pro nás může být výhodnější.
eura pod peněženkou 
Sledujte úrok
Důležitý faktorem, který člověk hlídá je úroková sazba. Je to pravda, je potřeba se tímto ukazatelem zabývat. Samozřejmě je nejlepší využít co nejlepší úrokové sazby, která je možná. V tomto případě existuje hodně různých variant. Seženete půjčky, kde můžete mít úrok menší než 5 %, ale také takové, kde je úrok až kolem 29 % ročně. Neberte si půjčku jen tak bezhlavě, ale opravdu si rozmyslete, jestli vám stojí platit hodně peněz za nevýhodnou půjčku.
finanční zisky 
Pozor na poplatky
Někdy můžete narazit u půjček i na různé poplatky. Často bývá podmínka, že pokud nemáte u té konkrétní finanční instituce běžný účet, tak si ho musíte zřídit. Můžete si říci, že je to jedno, tak budu mít o jeden účet navíc. Jenže je zde háček, protože často aby byl účet bez poplatku, tak musíte splnit měsíční obrat na účtu, který většinou bývá kolem 15 000 Kč. Pokud tedy účet nebudete využívat, budete z něj platit měsíční poplatky, a i když je půjčka bez poplatku, tak poplatek platíte. Dalším poplatkem je pojištění. Pokud si zřizujete půjčku, tak vám vždy nabízí nějaké pojištění, které není nikdy zdarma. Je na vás, jestli chcete platit pojištění extra k půjčce, nebo máte vlastní jiné. Zamyslete se také nad tím, jestli v případě, že se opravdu něco stane, vám pojišťovna vůbec pomůže se splácením. Často je papírování s vyplacením pojistného krytí tak složité, že utratíte dalších x peněz a ve finále nedostanete nic. Zkrátka je dobré se vždy seznámit se vším, co půjčka obnáší, ať potom nejste překvapení.
peníze v přírodě 
Paradoxně na půjčce ušetřit lze, ale je potřeba si vše důkladně přečíst a čemu nerozumíte, tak se na to zeptat. Pokud si vezmete půjčku, je velký rozdíl, jestli budete platit poplatky a úrok kolem 20 % nebo jestli nebudete platit žádné poplatky a úrok bude kolem 5 %. Nepodepisujte nic jenom tak, ale vždy se s dokumentem seznamte.