Číhá na nás všude nebezpečí?

O tom, že nežijeme právě v ty nejbezpečnější době, není pochyb. Lidi se už bojí o všechno – o svůj majetek, zdraví, děti nebo dokonce o svůj život, a to v okamžiku, když odejdou pryč ze svého domova. Násilí a nebezpečí se pravděpodobně nevyhneme ani do budoucna, ale jinak tomu nebylo ani v minulosti. Vždy bude totiž důvod k tomu, mít strach o to, co je nám vzácné.
bezpečnostní zámek

Zabezpečení majetku

Nemusíte mít právě vysoké jmění, některým zlodějům postačí i obyčejná elektronika, popřípadě nějaké klenoty, které můžou dát do zastavárny. Nedělat si tedy starosti s tím, že doma stejně nic nemáte, takže vám nemůžou nic vzít, by bylo skutečně nezodpovědné.
Dnes není na škodu mít majetek řádně zabezpečený nebo ukrytý před možným vloupáním. Postarat se o to, abyste měli alespoň pocit bezpečí, můžete následovně:
pěst dívky
•       Zámek u dveří– ten je bohužel zásadní. Měl by patřit do kategorie bezpečnostních, popřípadě byste se neměli bránit možnosti – mít dvojitý. Je totiž velmi klíčové, jak moc jsou vaše dveře zabezpečené před tím, aby do nich někdo vnikl.
•       Zamčení oken– rovnou zapomeňte na větrání vašeho domova v době, kdy jste mimo domov, a to i v případě letního období. Ventilace je tou nejsnadnější volbou, jakou se do vašeho domu může někdo dostat a prakticky díky ní lupiče jenom vítáte, aby k vám přišli. Je dobré mít nejen zavřená okna, ale i vnitřní zámek, který nikoho domů nevpustí.
•       Falešná kamera nebo alarm– i to je možnost, jak vyplašit nevítané hosty. Na trhu seženete různé atrapy kamerových systémů, které vypadají jako pravé a rovněž i alarm, který bezpochyby „zlodějíčka“ vyplaší.
alarm světlo

Pro vaši osobní bezpečnost

Jestli máte obavy i z toho, že se můžete stát terčem útoku nebo krádeže i na ulici, jistě máte dobrý důvod. Nebyli byste totiž první, komu by se to stalo a policie by vám s tím nejspíš nepomohla, protože se jim „válí na stole“ několik podobných případů.
Pokusit se ubránit možným nástrahám, můžete i díky paralyzéru, slznému plynu nebo jinému předmětu, který použijete v případě sebeobrany a poskytne vám prostor pro útěk.Věřte tomu, že je dobré, mít ho pořád po ruce.