Vlivy globalizace

Evropská Unie je v očích společnosti vnímána různými způsoby. Jedni se na ni dívají jako na příležitost a jiní zase jako na zhoubu. Nikdo však nemůže popřít, že nám EU přináší určité výhody. Minimálně ve volnosti obchodu, cestování a také dotací. I přes to všechno je mnoho lidí přesvědčeno, že nás členství v EU dusí a táhne ke dnu.
Jednota však není udržitelná bez řádu a také pravidel, které nás stmelují. Proto, když chceme fungovat jako celek musíme být za jedno. Velkou problematikou může být velká aféra a to imigrace. Ti se objevují v nejrůznějších zemích, kde jsou někde vítáni více a někde zase méně. To může značně odradit turisty a následně to má vliv na celkovou ekonomiku státu.
prst na globusu
Pokud se rozhodneme vycestovat neměli bychom vyrážet příliš na jih, zde se právě nachází spoustu přistěhovalců. Nikdo netvrdí, že se vždy jedná o problémové skupiny, ale pokud vidí v pozdních hodinách potloukat se venku davy těchto lidí nemá to příliš dobrý vliv na právě příchozí.
Jestliže tedy musíme cestovat pak je vhodnou destinací spíše sever. Ten je považován také za velice oblíbený, zejména pak Skandinávie. Ta působí velice klidným, ale také drahým dojmem. Zde je vše vystavěno na kvalitě, kterou si ne všichni můžou dovolit.
Není takové zapotřebí volit dobře známe lokace jako Chorvatsko, Itálie nebo Řecko. Zde právě hrozí nebezpečí nějakého incidentu. Země jsou navíc zdevastované krizemi tudíž nemají příliš co nabídnout.
cestující na nádraží
Člověk by měl zkusit objevovat krásy východních zemí. Pokud zrovna netoužíme po moři a jsme milovníci přírody rozhodně si zdejší krajiny užijeme. Země jako Arménie nebo Ukrajina nejsou příliš turisticky prozkoumané, proto je příroda téměř nedotčená. Člověk, který si rád dá do těla a miluje přírodu bude ze zdejšího prostředí jednoznačně nadšen. Navíc se po finanční stránce jedná o rozvojové země, tudíž nás jejich návštěva nemusí přímo zruinovat.
Ať pojedeme kamkoliv měli bychom uvažovat na co nám stačí síly a finance, často můžeme kousek za hranicemi najít krásná místa bez nutnosti velkých výdajů.