Útulný domov

·         Obrázky a fotky
Pokud jsou zcela holé stěny, působí to nezařízeným dojmem. Zapojte fantazii a pověste obrázky, či fotky, poličky, skříňky, hodiny, nebo klidně i plasttiky. Pokud máte k dispozici větší plochu, nebojte se koupit obrazovou tapetu, nebo fototapetu (klidně i s fotkou svou, či s rodinou). 
moderní útulný domov 
·         Zelení kamarádi
Nejen, že rostlina je pro nás užitečná, kvůli fotosyntéze, ale pokud se o ni dobře staráme, obšťastní nás i krásnými květy. Je celkem jedno, jakému typu rostlin dáváte přednost, aby působilo hezkým dojmem, dejte si záležet při výběru květináče, nebo truhlíku tak, aby ladilo vše s interiérem. Příjemné je, že se mohou  měnit třeba podle ročního období apod. Své nikdy nevyprchající kouzlo mají květiny řezané, ve váze na stole.
domov, sladký domov 
·         Pozor na studené barvy
Bílá barva je velice moderní a působí čistotou, pozor ale ať není v bytě bílé vše – od stěn až po nábytek. V takovém případě připomíná spíše sterilní nemocniční prostředí. Právě barvy jsou to, co domov zútulní. Pozor ale na divoké barevné kombinace, ať v interiéru nevznikne příliš chaos a nepřipomíná spíš cirkusový stan.
 
·         Přírodní materiály
Dřevo a nábytek z masivu dodají domovu dokonalé kouzlo a útulnost. Takový jídelní stůl ze dřeva u kterého večeří celá rodina. Nejen, že zahřeje už na pohled, ale i na dotek je daleko příjemnější, než třeba studený, skleněný stůl. Dřevo všeobecně vnese do bytu nezaměnitelnou hřejivost a přirozenost. Další přírodní mateiály, třeba i vhodné jako doplňky právě k masivnímu dřevu jsou bambus, ratan, vlna, sisal, len, či kůže (pokud nejste jejich odpůrcem).
 nevčední obývák
·         Textil v interiéru
Textilní doplňky, které jsou vybrány s pečlivostí tak, aby ladily s interiérem domov opět zateplí a zútulní. Dekorativní polštářky, závěsy, nebo záclony, přehozy a plédy. V koupelně ručníky a koupelnové předložky, v kuchyni to mohou být utěrky, chňapky a prostírání. V ložnici a pokojích, kde se spí volte vhodně barevné povlečení a ložní prádlo.
 
·         Méně, někdy znamená více
Hlavně to nepřežeňte. Jak se říká, všeho s mírou a hlavně s citem. Jde o to, aby vše, jako celek nebyl jeden velký chaos, či dokonce nepořádek. Interiér zbytečně tedy nezahlcovat vším, co doma najdeme a každým suvenýrem z jakékoliv cesty, nebo výletu.