Pes je něco víc než jen domácí mazlíček

Kdo by neznal příběh o statečné kolii Lassie? O té, které se podařilo zdolat dlouhou strastiplnou cestu a vrátit se zpět ke svým původním majitelům? Po přelouskání knihy nebo zhlédnutí filmu jistě mnohé z dětí alespoň na chvíli zatoužily mít takovou „Lassie“ doma.
Jak se říká, pes je věrný přítel člověka. Žádné jiné zvíře totiž nežije v takové sounáležitosti s lidmi. Chrání a brání svého pána za každých okolností. Snaží se ho rozveselit, když je smutný. Není vůbec pochyb, že pes je více neždomácí mazlíček. Brzy se stane právoplatným členem rodiny.
venčení s babičkou
Pes potřebuje váš čas
To, co některým z majitelů čtyřnohým miláčků činí potěšení, může pro některé být zátěží. Hovoříme o procházkách. Někteří psi nepotřebují dvouhodinové procházky venku a rádi si poleží doma u krbu, jiní by se bez dlouhého lítání usoužili. Lidé by si tedy svého budoucího domácího miláčka neměli vybírat jen podle jeho vzhledu, ale spíše podle jeho povahy. Rodina, která se vyžívá v dlouhých procházkách, si může dovolit pořídit si psa, který vyžaduje spoustu pohybu. Svého pejska byste také měli vést k poslušnosti. Pokud byste výcvik svého psa podcenili, mohlo by se vám stát, že vám doma bude šéfovat němá tvář.
Dovolená se psem
I při plánování dovolené budete muset myslet na svého chlupatého člena rodiny. V dnešní době naštěstí existuje mnoho hotelů, pensionů a kempů, které jsou na pobyt zvířat připraveni.
pár se psem v lese
Zodpovědnost zůstává na rodičích
„Pokud si opravdu přeješ psa, pak se o něj budeš muset také starat,“ děti nadšeně přislíbí, a tak rodiče často nakonec opravdu splní jejich přání. Měli by si však uvědomit, že konečná zodpovědnost spadne na jejich bedra. Děti totiž sice slíbí, že se budou o pejska v budoucnu starat, ale život plyne dál. Rostou a stanou se teenagery. Změní své zájmy. Chtějí jít s přáteli do bazénu nebo na diskotéku, zkrátka tam, kde to pro psy úplně tak vhodné není.
Jsou to tedy hlavně rodiče, kteří by měli zvážit tíhu zodpovědnosti, která na ně pořízením psa dopadne. Budou se muset vzdát určité části své nezávislosti a přizpůsobovat se mu. Na oplátku jim jejich čtyřnohý miláček věnuje obrovské množství nehynoucí lásky.