Novinky ve zdravé výživě


Konopná mouka

Že je konopí ceněno pro své léčivé účinky už je dobře známo, nově si ale můžete pochutnat i na jemně mleté mouce z konopných semínek. Je přirozeně bezlepková, obsahuje až 34% bílkovin a látky v ní obsažené působí příznivě na imunitu, hladinu krevního cukru, cholesterol, zdraví cév, srdce, svalů, kloubů a pokožky. Cena je kolem 120 Kč/1 Kg.
goji bobule.jpg

Výtažek z Gravioly

Graviola anona se pěstuje v zemích tropického pásma a využívání jejích léčivých účinků má dlouhou tradici. Konzumace této šťávy podporuje trávení a zklidňuje žaludek, působí proti depresím a pomáhá snižovat krevní tlak. Ceněny jsou i její detoxikační a antioxidační účinky, především ale posiluje imunitní systém. Orientační cena 600 Kč za 1 litr.

Irský mech

Touto téměř průsvitnou mořskou řasou neutrální chuti a vůně lze s úspěchem nahradit klasickou želatinu, při vaření funguje také jako pojivo (lze s ní nahradit vajíčka). Tato řasa navozuje pocit sytosti a může napomáhat vstřebávání tuků (ne nadarmo jde o jednu ze složek preparátů na podporu hubnutí). Cena 250 g ručně sbíraného, čerstvého mechu v RAW kvalitě je kolem 450 Kč.
sušené listy.png

Maca peruánská

Říká se jí také Peruánský ženšen. Koupit ji lze ve formě prášku nebo sušených kousků této rostliny. Chuť je karamelově nasládlá, využití široké – můžete s ní obohatit stejně dobře pudink jako omáčku. Pozitivní účinky má na plodnost a vitalitu, dále příznivě ovlivňuje sexualitu a hormonální systém. Cena je kolem 50 kč/100 g.

Baobab v prášku

Mleté plody baobabu vás potěší na jazyku lehoučkou citrusovou chutí, která z nich dělá ideální přísadu do ovocných smoothies nebo jogurtu. Prášek je mimo jiné nabitý vitamínem C a vlákninou, působí proti volným radikálům a podporuje imunitní systém. Cena je cca 120 Kč/100 g.

Houba Chaga

Chaga čili Rezavec šikmý je přezdívána „houbou nesmrtelnosti“. Roste v oblasti Sibiře a Finska na břízách, ze kterých během růstu čerpá cenné živiny. Obsahuje více než 200 biologicky aktivních látek, mimo jiné například vitamíny skupiny B, vitamín K a D a minerály – vápník, hořčík, zinek, draslík, křemík a mangan. Působí antivirově, protizánětlivě a antibakteriálně, napomáhá očištění a správné funkci jater, zlepšuje paměť a snižuje hladinu cholesterolu. Za 25 g, což je dávka zhruba na 1 měsíc užívání, zaplatíte okolo 500 Kč.