Matcha Tea – blahodárný čaj nejen pro zdravou energii

Už jste ochutnali lahodný zelený čaj Matcha? Tak to byste to měli co nejdřív napravit, abyste se neochudili nejen o jeho skvělou chuť, ale také blahodárné účinky, které má.

Co je matcha?

Jedná se o jemně mletý zelený prášek, který má dlouhou historii. Již před více než 800 lety se totiž v Číně stal součástí čajového obřadu. Tento nápoj je dokonce buddhistickými mnichy uznáván jako jakýsi elixír se zázračnými účinky. Díky tomu se tak od konce 12. století začal v Japonsku více pěstovat. A jak vlastně vzniká onen namletý prášek? Čajové lístky „tencha“ jsou pěstovány ve stínu a 3 týdny před sklizní se zamezuje slunečnímu záření. To má za důsledek vznik fotosyntézy a zpomalení růstu čajových lístků. Vzniká tak tmavší odstín a zároveň vyšší produkce aminokyselin a chlorofylu. Díky ručnímu sbírání se na sušení mohou vybrat ty nejmenší lístečky, díky čemuž tak čaj získává na vyšší kvalitě. Pomocí žulových mlýnských kamenů se pak lístky rozemelou na jemný prášek smaragdově zelené barvy.

zelený čaj

Jak ho nejlépe připravit?

A jak se tento blahodárný nápoj správně připravuje? Stačí jen dodržet pár pravidel a váš šálek čaje bude dokonalý. Předně je důležité dodržet teplotu vody, která by neměla přesáhnout 80°C. Na 2 gramy čajového prášku pak přijde 70 ml vody. Ideální je směs rozmíchat speciální bambusovou metličkou, kterou také dosáhnete pěny na povrchu. Čaj můžete popíjet teplý i vychlazený.

Zelený prášek můžete kromě čaje použít také do smoothie, pečiva nebo si lze připravit speciální latté.

čaj v hrníčku

Účinky na lidské zdraví:

Matcha tea https://www.nakliceno.cz/matcha/ vás nakopne pořádnou dávkou energie. Dále také posiluje imunitní systém. Navíc má i zklidňující účinky. Podporuje normální činnost kardiovaskulárního systému a udržuje normální hladinu cholesterolu v krvi.

Dopřejte si šálek tohoto lahodného čaje a udělejte něco prospěšného pro váš organismus.