Jak je kolagen užitečný pro lidské tělo a zdraví

Lidský organismus potřebuje ke svému správnému fungování nejenom zdravý životní styl, ale také dostatečný pohyb a vyváženou dávku vitamínů a minerálů. Ovšem to během života může v těle kolísat. Může to být více stresovými situacemi, vážnou nemocí, dlouhodobou nevyváženou dietou či s přibývajícím věkem, těhotenstvím, porodem a dalšími situacemi, které během života nastanou. To vše může ovlivnit tělesné i duševní zdraví.

péče o tělo

Proto je někdy potřeba doplňovat vitamíny a minerály i navíc než jen přirozeně vyskytující se ve stravě. Velmi potřebný pro lidský organismus je právě kolagen. Nejlepší kolagen https://www.orcacollagen.cz/jak-funguje-kolagen/ je ten, který je přírodní a tělo ho nejlépe příjme. A k čemu je tedy kolagen v lidském těle potřebný?

  • Kolagen pomáhá k pružné a zdravé pleti. Vyhlazuje vrásky a pomáhá předcházet k jejich dalšímu prohlubování a vzniku nových vrásek. S tím souvisí i to, že kolagen bojuje proti celulitidě. Protože kolagen se nevyskytuje jen v pleti, ale v kůži po celém těle.
  • Kolagen také pomáhá ke kvalitnějším a zdravějším nehtům. Ty po něm rostou rychleji a nelámou se.
  • Kolagen se samozřejmě vyskytuje i ve vlasu. Proto pokud potřebujete podpořit růst a zlepšit kvalitu svých vlasů, tak je třeba také kolagen doplnit.
  • Přirozeně se kolagen vyskytuje i v kloubech. Při jeho nedostatku klouby bolí a samozřejmě i páteř. Proto je dobré ho při náročných sportech, velkém fyzickém vytížení, ale také s přibývajícím věkem doplňovat. A tím předcházet vzniku bolestem pohybového aparátu.

zdravá pleť i vlasy

Kolagen je ovšem třeba doplňovat v kvalitní a přírodní podobě. Jen tak ho tělo dobře příjme a udělá vám dobrou službu. Při dlouhodobém užívání tak uvidíte výsledky ve všech čtyřech oblastech, které jsou zmíněné. Proto i když ho chcete užívat jen na pleť, tak se jeho pozitivní účinky projeví všude.