Čím se liší sekční garážová vrata s dveřmi od těch běžných

Asi každý z nás si chce zabezpečit svůj automobil jak před vlivy počasí, tak před zloději či vandaly. K tomu nám obvykle slouží garáž. Její důležitou součástí jsou pak vrata. Ta mohou být nejrůznějších druhů a typů a lišit se jak způsobem otvírání, tak materiálem, ze kterého jsou vyrobeny. Příkladem těch vzácnějších mohou být sekční garážová vrata s dveřmi. O co se jedná?klasická řada venkovních garáží

Nejprve je třeba si říci, co jsou to vlastně běžná sekční vrata a jak vlastně vypadají. Jedná se o v současné době stále více využívaný způsob zabezpečení garáže. Mohou být vyrobena z kovu nebo z plastu a oproti těm klasickým se liší tím, že jsou tvarovány podobně jako rolety na oknech – spousta spojených sekcí. Odtud také pochází jejich název.

To zajišťuje větší bezpečnost, neboť nemají slabé body, jako je zámek nebo křídla dveří. Obvykle jsou totiž ovládána elektronicky, a to buď ovládačem, který má v ruce řidič, nebo osobou uvnitř, která stiskne tlačítko.

Zajímavé je, že se neotvírají do stran, jako ty běžné, nýbrž jsou vytaženy nahoru, podobně jako právě rolety. To, jak již bylo řečeno, zajišťuje větší bezpečnost, neboť to poskytuje méně slabých míst, která by zloději mohli využít.

Ovšem pokud se týká typu, kde jsou součástí vrat i dveře, zde je situace poněkud složitější. Podobně jako jejich klasický bratr se vytahují nahoru, avšak dveře, pokud tedy otvíráte jen je, mají klasické panty. Ty samozřejmě musí být tak malé, aby se vešly na jednu sekci vrat a bylo je tak možné vytáhnout nahoru.pohled z dálky na venkovní garáže

Je samozřejmé, že tento typ je poměrně drahý, zejména pokud chcete skutečně kvalitní model, který dlouho vydrží. Je to jen logické, neboť jejich výroba ani montáž nejsou zrovna nejjednodušší. Navíc se jedná o poměrně nový model a výrobce potřebuje dostat co nejdříve zpět alespoň část nákladů, které do jejich výroby vložil.

Věřím však, že v průběhu let jejich cena klesne a ony se stanou dostupnější pro širokou veřejnost. Koneckonců to platí o prakticky všech technologiích, tak proč ne o této?