Vydrží skoro všechno

Ohrazení je pevnou součástí prakticky všech pozemků. Jedná se totiž většinou o dobrou ochranu nejen proti zlodějům, ale například i vůči vandalům. Problém je, že toto ohrazení není vždycky zrovna levné a v konečném důsledku ani efektivní. Když se člověk projde po městě či vesnici, obvykle narazí hlavně na jednoduchá, i když líbivá ohrazení, která však nedokáží zastavit ani malé dítě, natož zkušeného zloděje či rabiáta. Lidé často zrovna na tomhle dost šetří, což je samozřejmě špatný plán. Důležitá je u ohrazení nejen vizuální kvalita, ale rovněž i schopnost chránit před okolím.

Betonový plot

Ideální je k tomuto účelu betonový plot Montazmpc. Ten sice může na někoho působit až příliš majestátně, a ne zrovna příjemně, avšak i to je jeho úloha. Nicméně i této druh plotů má, co se vizuální stránky týče, hodně co říci.

Jsou pěkné

Když se řekne beton, každý si hned vybaví hlavně neskutečnou houževnatost. Vždyť stavby z toho materiálu stojí i více než dva tisíce let. Stačí si udělat zájezd do Říma. A plot nemusí být žádnou výjimkou. Nicméně tato surovina není pouze extrémně odolná, dokáže zaujmout i po vzhledové stránce. Takováto ohrazení se totiž mohou pořídit v mnoha barevných, avšak i dekorativních variacích. Některé modely tak mohou připomínat stěnu z červených cihel, jiné úspěšně napodobovat mramor. Co designu týče, rozhodně nejde o nic ošklivého, často je tomu právě naopak. Zde ovšem hodně záleží na vkusu zákazníka.

Bytelná stěna

Snadno se udržují

Udržet klasický laťkový, či dokonce živý plot je na dlouhé lokte. Kdo si však vybere ohrazení z betonu, ten nemusí nad nějakou údržbou vůbec přemýšlet. Tento materiál totiž degeneruje jen velmi málo a když se snad zašpiní, není nic snadnějšího, než vzít zahradní hadici a špínu ze stěny smýt. Jedná se o snadné, rychlé a finančně nenáročné řešení, které ovšem často není ani potřeba. Někdy prostě jen stačí počkat na déšť.