Stěhování do nového: jak se sbalit a co zařídit, aby šlo vše jako po másle


V tom případě vám tento článek může pomoci připomenout či ukázat, jak postupovat v případě přesunu za novým domovem. Poradí nejen s tím, co je nutné zařídit před samotným balením, ale také jak věci zabalit a na nové místo dostat. Jednoduché to sice úplně nebude, pokud se to však dobře podaří, můžete se na vybalování v novém domě či bytě docela těšit. Základem správného průběhu stěhování je totiž vše dobře naplánovat. Jako nejvhodnější se udává začít s balením alespoň částečně už měsíc před odchodem ze stávajícího domova. Samotné balení ale není úplně jednoduché a vyplatí se určitě na něj příprava předem, aby poté nebylo nutné odbíhat od práce k zajišťování nutných pomůcek.

Příprava na stěhování

Zařídit byste tak před balením určitě měli nákup dostatečného množství různých druhů krabic, přepravek či dalších nádob, do kterých budete sbalené předměty ukládat. Často se stačí jen poptat po příbuzných nebo se podívat po domácností a můžete mnoho krabic sami zajistit v pohodlí domova. K balení se vám také určitě bude hodit nějaký provaz či motouz a lepicí páska, pomocí nichž krabice zcela uzavřete a zajistíte. No a neměly by chybět ani nůžky a výrazný popisovač, kterým krabice před odjezdem označíte a lépe se v nich zorientujete.

Žena mezi krabicemi

Při balení křehkých věcí by se také mohl hodit výstelkový materiál do krabic, které samozřejmě nezapomeňte označit tak, aby bylo patrné, že se v nich nacházejí křehké předměty. A pak už zbývá „jen“ začít konečně s vyklízením bytu a balením věcí do krabic. Pokud si na jeho vyklizení sami netroufáte, zkuste kontaktovat profesionální firmu třeba vyklízení bytu Praha, která vám s touto náročnou činnosti pomůže. A když jsme už u osob či firem, které se vyplatí kontaktovat, nesmíme zapomenout ani na stěhovací firmu, bez níž se žádné větší stěhování neobejde a také je dobré zajistit ji dostatečně předem. Tak vzhůru do toho a půl je hotovo!