Pravidelná kontrola je základ úspěchu


Péče o bazénové zařízení a vodu v něm obsaženou je velmi důležitá a musí se provádět pravidelně po celou koupací sezónu. Už při prvním napouštění vody byste měli zkontrolovat hodnoty PH vody za pomocí kvalitního a spolehlivého testeru a tyto hodnoty ihned dostat do rovnováhy přípravky určenými k úpravě těchto hodnot. Dále je důležité samozřejmě do bazénové vody pravidelně přidávat chlorové či kyslíkové přípravky pro úpravu vody a další prostředky, které Vám pomohou udržet bazénovou vodu průzračně čistou.
Kromě přípravků bazénové chemie je tedy velkým a přímo nepostradatelným pomocníkem PH tester, kterým byste měli provádět pravidelnou kontrolu bazénové vody. Jak již bylo řečeno, je důležité provést kontrolu hned na začátku sezóny při napouštění vody a pak ji provádět pravidelně alespoň každé dva týdny, v horkých letních dnech a při větším využívání bazénu byste tuto kontrolu měli provádět častěji.
V naší široké nabídce najdete CL a PH testery jak v kapkové tak tabletové formě a také náhradní náplně, díky kterým při dalším nákupu ušetříte. Každé balení obsahuje barevnou škálu, podle které poznáte, v jakých hodnotách se testované látky pohybují, a jestli je potřeba je navýšit či třeba snížit. Pokud při zjišťování hodnot PH vody zjistíte, že je potřeba tyto hodnoty navýšit nebo naopak snížit, využijte naší nabídky přípravků pro snížení či zvýšení, které zde najdete v granulované či kapalné podobě v různě velkých baleních.
PH tester samozřejmě využijí nejen majitelé zahradních bazénů, ale také vlastníci vířivek. I v tomto menším koupacím zařízení je zapotřebí stále kontrolovat hodnoty tohoto faktoru. A ve vířivkách byste měli vodu kontrolovat ještě o to častěji, protože v teple vodě se bakterie mnohem rychleji množí a právě proto je důležité kontrolovat také obsah chloru.poo8