Malá nebo velká koupelna

Možná si takovou otázku může položit ten, kdo bude stavět rodinný domek. Tam kde je již koupelna vybudována, tak se moc s volnými prostory dělat nedá. A přirozeně velká koupelna nám poskytuje daleko větší možnosti a to nejen na dostatečný prostor, ale i na možné její vybavení. Bohužel to v malé koupelně dost dobře nepůjde, jelikož se zde hraje o každý centimetr. Pak je jasné, že pomohou pouze správná ergonomická pravidla. Nicméně ať malá nebo velká, pravidla jdou vždy stejná. Základem je správný výběr sanitárního vybavení a přirozeně vhodného nábytku, který je speciálně určený do vlhkého o prostředí.koupelna může mít mnoho podob, zde velká vana, závěsné nízké skříňky, polepy.jpg
Pravidla pro koupelnový nábytek

  • Minimální výška koupelen by měla být 230 cm, což zaručuje naprosté pohodlí nejen pro vysoké lidi, ale především pro instalaci sprchových koutů a závěsných skříněk.
  • Umyvadlo by bylo dobré mít ve výšce asi tak 80 cm. V dnešní době je velmi luxusní ho mít položené na skříňce. Také je dobré počítat s prostorem u umyvadla.
  • Dostatečnou dostupnost bychom měli mít i u vany, případně sprchového koutu.
  • Pokud je součástí koupelny i toaleta, je nutné, aby i zde byl dostatečně zachován přístup.
  • Místo ušetříme koupelnovým nábytkem, který bude například do rohu nebo jinak situovaný, aby moc nevyčníval.
  • Velké koupelny si mohou dovolit i například křesílko nebo židličku na odložení svršků nebo na usednutí.
  • Vpustit barvy do koupelny není vůbec špatné, stejně tak jako koupelnový nábytek šedý nabytek-elegance.cz v kombinaci jiných barev, což vypadá velmi elegantně.

koupelnový nábytek bílé barvy.jpg

Komfortní vybavení koupelen

Je pravdou, že nic se nemá přehánět a to rozhodně platí i v tomto případu. Příliš mnoho barevné kombinace nebo koupelnového nábytku je rozhodně na škodu. Klíč ke komfortnímu vybavení koupelny tkví ve výběru vhodných zařizovacích předmětů a také ve správném rozvržení. Svou roli zajisté sehraje i správné osvětlení, klidně si můžeme dovolit osvítit zrcadlo, stejně tak jako další tmavší kouty. Oáza intimního prostředí rozhodně musí působit útulně.